Archiwum

Wydarzenia
 • 29
  01
  2018

  Zagraniczni zawodnicy oceniają konkurs indywidualny

  Zagraniczni skoczkowie oceniają swoje występy w niedzielnym konkursie indywidualnym w Zakopanem. Oceniają również wielką Krokiew po przebudowie, mówią o atmosferze panującej na skoczni, a także o przygotowaniach do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich.

  Czytaj więcej
 • 29
  01
  2018

  Anze Semenic: To był bardzo trudny konkurs

  W konkursie indywidualnym FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich - Zakopane 2018 na podium stanęli reprezentanci Słowenii oraz Niemiec. Najlepszy okazał się 24-letni Anze Semenic, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w karierze. Drugi byl Andreas Wellinger, a na najniższym stopniu stanął Peter Prevc.

  Czytaj więcej
 • 28
  01
  2018

  Loteryjny konkurs w Zakopanem

  Wspaniały występ polskich skoczków w sobotnim konkursie drużynowym rozpalił apetyty kibiców na równie dobre wyniki w rywalizacji indywidualnej. Jednak w niedzielę karty na Wielkiej Krokwi rozdawał wiatr. Komplet kibiców na skoczni oraz dziesiątki tysięcy pod zakopiańskim obiektem nie doczekało się triumfu żadnego z podopiecznych Stefana Horngachera. Loteryjne warunki wietrzne najmocniej odczuł lider biało-czerwonej kadry Kamil Stoch, który nie zdołał awansować do rundy finałowej.

  Czytaj więcej
 • 28
  01
  2018

  Konkurs dla fotografów akredytowanych na FIS Puchar Świata

  Szanowni fotoreporterzy, trwają zmagania w FIS Pucharze Świata w skokach narciarskich Zakopane 2018. Zmagania na Wielkiej Krokwi w stolicy polskich Tatr to okazja do uchwycenia ciekawych ujęć, a praca w czasie zawodów skoków narciarskich to z pewnością dobra okazja do sprawdzenia się. Dlatego zapraszamy do udziału w konkursie fotografii reporterskiej poświęconej skokom narciarskim Think Tank.

  Czytaj więcej
 • 27
  01
  2018

  Wypowiedzi Polaków po sobotnim konkursie

  Wypełniona po brzegi biało-czerwonym tłumem kibiców Wielka Krokiew w Zakopanem była świadkiem triumfu reprezentacji Polski. Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Stefan Hula wygrali z rywalami w znakomitym stylu. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi polskich kadrowiczów po sobotnich zmaganiach.

  Czytaj więcej
 • 27
  01
  2018

  „Eskadra Horngachera” bezkonkurencyjna w Zakopanem

  Drużynowy konkurs FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem z pewnością zachwycił nawet najbardziej wymagających fanów tego sportu. Polscy skoczkowie w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch nie dali szans rywalom i w znakomitym stylu wygrali konkurs drużynowy w Zakopanem. Podopieczni Stefana Horngachera przełamali kolejną barierę i po raz pierwszy w historii triumfowali w Zakopanem, dodatkowo w pierwszym konkursie Pucharu Świata rozgrywanym na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi. Ukoronowaniem sobotniej rywalizacji był nowy rekord skoczni ustanowiony przez Kamila Stocha. Lider polskiej kadry uzyskał 141,5 metra i pobił poprzedni rekord należący od ośmiu lat do Simona Ammanna.

  Czytaj więcej
 • 26
  01
  2018

  Komplet Polaków w niedzielnym konkursie

  Kwalifikacje do konkursu indywidualnego FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem za nami. Uczestniczyło w nich dziesięciu reprezentantów Polski i wszyscy zakwalifikowali się do konkursu indywidualnego. O prawo udziału w niedzielnych zmaganiach walczyło 57 zawodników z 12 krajów. Najlepiej w kwalifikacjach spisał się lider polskiej kadry - Kamil Stoch, skacząc na odległość 137 metrów.

  Czytaj więcej