Archiwum

Wydarzenia
 • 14
  02
  2021

  GRANERUD NAJLEPSZY NA WIELKIEJ KROKWI

  Halvor Egner Granerud zwyciężył w niedzielnym konkursie FIS Pucharu Świata w Zakopanem. Rewelacyjny Norweg o 2,9 punktu wyprzedził Słoweńca Anze Laniska, który podczas styczniowego konkursu na skoczni im. Stanisława Marusarza także był drugi. Trzeci był rodak Graneruda Robert Johansson, który skokiem na odległość 142 metrów awansował w drugiej serii o 17 miejsc! Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki był szósty.

  Czytaj więcej
 • 13
  02
  2021

  RYOYU KOBAYASHI WYGRAŁ W ZAKOPANEM. PIERWSZE PODIUM STĘKAŁY

  Ryoyu Kobayashi wygrał sobotni konkurs FIS Pucharu Świata rozgrywany na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Japończyk zaledwie o 0,3 punktu wyprzedził Andrzeja Stękałę, dla którego to pierwsze podium w karierze. Trzecie miejsce zajął zwycięzca styczniowego konkursu w stolicy polskich Tatr – Norweg Marius Lindvik.

  Czytaj więcej
 • 12
  02
  2021

  JOHANSSON NAJLEPSZY W KWALIFIKACJACH

  Robert Johansson wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Norweg oddał najdłuższy skok eliminacyjny – 137 metrów, za który dostał notę 134,0 i o 6,4 punktu wyprzedził swojego krajana Halvora Egnera Graneruda. Trzeci był Austriak Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków Andrzej Stękała zajął piąte miejsce. W czołowej dziesiątce uplasowało się jeszcze trzech biało-czerwonych – szósty był Kamil Stoch, siódmy Klemens Murańka, a dziesiąty Piotr Żyła.

  Czytaj więcej
 • 06
  02
  2021

  W piątek rywalizacja w Zakopanem zacznie się wcześniej

  Uległy zmianie godziny rozpoczęcia oficjalnego treningu oraz kwalifikacji do konkursów FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem w piątek 12 lutego 2021 r. Rywalizacja na Wielkiej Krokwi zostanie przyspieszona - oficjalny trening zacznie się o 13.30, a seria kwalifikacyjna o godz. 16.00. Godziny rozpoczęcia konkursów w sobotę i niedzielę pozostają bez zmian.

  Czytaj więcej
 • 22
  01
  2021

  Akredytacja na dodatkowe konkursy FIS Pucharu Świata w Zakopanem

  Biuro prasowe dodatkowych konkursów FIS ​Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbędą się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w dniach 12-14 lutego 2021 r., rozpoczęło przyjmowanie wniosków akredytacyjnych na zawody. Akredytacja dziennikarzy odbywać się będzie wyłącznie poprzez stronę internetową: www.worldcup-zakopane.pl. Formularz akredytacyjny oraz regulamin przyznawania akredytacji dziennikarskich i pracy biura prasowego znajdują się w zakładce MEDIA.

  Czytaj więcej
 • 17
  01
  2021

  MARIUS LINDVIK NAJLEPSZY W ZAKOPANEM

  Stojący na niezwykle wysokim poziomie sportowym konkurs indywidualny FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem wygrał Norweg Marius Lindvik, który o 2,3 punktu wyprzedził Słoweńca Anze Laniska. Trzeci był doświadczony Norweg Robert Johansson. Cała trójka w rundzie finałowej skoczyła ponad 140 metrów, a 145,5 metra uzyskane przez Lindvika to drugi najdłuższy skok w historii oddany na Wielkiej Krokwi, zaledwie 1,5 krótszy od rekordu Japończyka Yukiyi Sato. Na piątym miejscu uplasował się najlepszy z Polaków Andrzej Stękała

  Czytaj więcej
 • 16
  01
  2021

  AUSTRIACY TRIUMFUJĄ NA WIELKIEJ KROKWI

  Konkurs drużynowy FIS Pucharu Świata w Zakopanem wygrali Austriacy. Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Philipp Aschenwald i Daniel Huber przez cały konkurs gonili Polaków, by ostatecznie wyprzedzić ich na dwa skoki przed końcem rywalizacji. Na trzecim stopniu podium stanęli Norwegowie.

  Czytaj więcej
 • 15
  01
  2021

  YUKIYA SATO ZWYCIĘZCĄ KWALIFIKACJI

  Kwalifikacje do konkursu indywidualnego wygrał rekordzista Wielkiej Krokwi w Zakopanem Yukiya Sato, który za skok na odległość 133 metrów uzyskał notę 139,8 punktu. Filigranowy Japończyk był dzisiaj najlepszy także w dwóch seriach treningowych i wyrasta na jednego z faworytów do triumfu w niedzielnym konkursie. Drugi Markus Eisenbichler stracił do zwycięzcy 2,8 punktu, a tuż za nim uplasowała się najlepszy dzisiaj z Polaków Andrzej Stękała (135,8 pkt).

  Czytaj więcej