Archiwum

Wydarzenia
 • 18
  02
  2022

  60. rocznica MŚ w narciarstwie klasycznym w Zakopanem

  Dokładnie 60 lat temu – 18 lutego 1962 r. – rozpoczęły się w Zakopanem mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Był to trzeci w historii czempionat rozgrywany w stolicy polskich Tatr (poprzednie odbyły się w 1929 i 1939 roku). Już za 10 dni na wyremontowanej Średniej Krokwi i trasach biegowych COS rywalizację o tytuły mistrzów globu w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej rozpoczną juniorzy.

  Czytaj więcej
 • 15
  02
  2022

  Kadra Polski na MŚ Juniorów i U-23 w biegach narciarskich w Lygnie

  Prezydium Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdziło skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w biegach narciarskich, które od 20 do 27 lutego 2022 roku odbędą się w norweskiej Lygnie. Nasz kraj reprezentować będzie łącznie 14 biało-czerwonych: dziewięć zawodniczek i pięciu zawodników. Rywalizacja w Norwegii to pierwsza część tegorocznych mistrzostw. O tytuły w kolejnych dyscyplinach narciarstwa klasycznego – skokach narciarskich i kombinacji norweskiej – najlepsi juniorzy świata powalczą od 28 lutego do 6 marca 2022 r. w Zakopanem na terenie kompleksu Średniej Krokwi oraz trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu.

  Czytaj więcej
 • 06
  02
  2022

  Manuel Fettner rozpoczął karierę podczas MŚ Juniorów w Polsce

  Międzynarodowa kariera austriackiego skoczka Manuela Fettnera rozpoczęła się w Polsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym. 3 lutego 2001 roku niespełna 16-letni wówczas Fettner odniósł swój pierwszy sukces w karierze zdobywając wicemistrzostwo świata juniorów na skoczni normalnej „Orlinek” w Karpaczu. 21 lat i 3 dni po tym wydarzeniu Austriak ukoronował swoją długą karierę sensacyjnym wicemistrzostwem olimpijskim odniesionym także na skoczni normalnej w chińskim Zhangjiakou.

  Czytaj więcej
 • 30
  01
  2022

  Akredytacja mediów na MŚ Juniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej Zakopane 2022

  Biuro prasowe FIS Mistrzostwa Świata Juniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej Zakopane 2022 informuje o rozpoczęciu procesu akredytacyjnego dla mediów. Od 28 lutego do 6 marca br. na terenie kompleksu Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha oraz trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem o tytuły mistrzowskie rywalizować będą juniorzy w dwóch dyscyplinach – skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

  Czytaj więcej
 • 16
  01
  2022

  LINDVIK PONOWNIE NAJLEPSZY W ZAKOPANEM

  Podobnie jak przed rokiem konkurs indywidualny FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem wygrał Norweg Marius Lindvik (294,6 pkt.). Na drugim stopniu podium, z notą o 10 pkt. niższą, stanął Niemiec Karl Geiger. Trzeci Anze Lanisek ze Słowenii stracił do niego zaledwie 0,9 pkt. Tuż za podium uplasował się japoński lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi. Na 17. miejscu zawody skończył najlepszy z Polaków, obchodzący dzisiaj 35. urodziny, Piotr Żyła.

  Czytaj więcej
 • 15
  01
  2022

  SŁOWENIA TRIUMFUJE W ZAKOPANEM

  Reprezentacja Słowenii w pięknym stylu zwyciężyła w sobotnim konkursie drużynowym w Zakopanem. Lovro Kos, Peter Prevc, Timi Zajc i Anze Lanisek aż o 67 punktów wyprzedzili drugich dzisiaj Niemców. Ci z kolei byli lepsi od Japończyków zaledwie o 0,6 punktu. Osłabiona brakiem Kamila Stocha i Dawida Kubackiego reprezentacja Polski zajęła 6. miejsce. Dzisiejsza rywalizacja zespołów narodowych była jubileuszowym, 10. konkursem drużynowym FIS Pucharu Świata rozgrywanym na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

  Czytaj więcej
 • 14
  01
  2022

  WIATR NAMIESZAŁ W ZAKOPANEM

  Piątkowe kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem zostały odwołane. Bardzo niesprzyjające warunki wietrzne panujące na Wielkiej Krokwi uniemożliwiły także bezpieczne przeprowadzenie serii treningowej. Kwalifikacje zostały przełożone na godz. 14.30 w niedzielę, a dwie serie treningowe mają zostać przeprowadzone w sobotę od godz. 13.30.

  Czytaj więcej
 • 11
  01
  2022

  Ponad 70 skoczków wystartuje na Wielkiej Krokwi

  Już w najbliższy weekend 14-16 stycznia 2022 r. w zawodach FIS Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rywalizować będzie 73 skoczków narciarskich z 18 krajów. Ostatni raz skocznia im. Stanisława Marusarza miała porównywalnie liczną obsadę w zawodach najwyższej rangi 14 lat temu – w 2008 roku o punkty Pucharu Świata walczyło 75 skoczków.

  Czytaj więcej