Austriacy ze złotem mistrzostw świata juniorów w skokach narciarskich

Austriacy ze złotem mistrzostw świata juniorów w skokach narciarskich

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 05-03-2022
Na zakończenie sobotnich zmagań FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem o medale w konkursie drużynowym rywalizowali skoczkowie narciarscy. Na Średniej Krokwi najlepiej poradzili sobie reprezentanci Austrii. Wicemistrzami świata zostali juniorzy z Norwegii, a brązowe medale wywalczyli Niemcy. Reprezentanci Polski zajęli 5. miejsce.

David Haagen, Markus Mueller, Jonas Schuster i Daniel Tschofenig z Austrii skakali dzisiaj w swojej lidze. Ich zwycięstwo od początku nie podlegało dyskusji, a drugą dzisiaj Norwegię wyprzedzili aż o 55,8 punktu. Indywidualny mistrz świata z Zakopanego Tschofenig uzyskał najwyższą notę indywidualną – 277,0 pkt. za skoki na 104,5 i 102,5 metra. Drugi indywidualnie byłby Haagen (267,1 pkt.), a trzeci Mueller (255,1 pkt.). Brązowi medaliści z Niemiec (963,0 pkt.) zostawili w pokonanym polu czwartych Słoweńców (950,9 pkt.).

To wspaniałe uczucie, jestem po prostu szczęśliwy, że mamy tak silną drużynę i że mogę być jej częścią. Mój dzisiejszy występ był w porządku, może nie perfekcyjny, ale skoki były ok powiedział Jonas Schuster (Austria).

Na dzisiejsze zawody mieliśmy ustalony pewien cel i cała drużyna dała z siebie wszystko, by go zrealizować. Nie mieliśmy szans z Austriakami, oni skakali dziś w swojej własnej lidze i słusznie zdobyli złoto. Jestem bardzo szczęśliwy, że pokazałem, na co mnie stać. To miłe uczucie widzieć, że ciężka praca przynosi efekty powiedział Sindre Ulven Joergensen.

– To cudowne uczucie zdobyć medal, zwłaszcza że skakałem dobrze podczas treningów, natomiast o wiele gorzej w zawodach. Tym razem udało mi się powtórzyć to, co robiłem na treningach, co zaowocowało złotym medalem. Mój dzisiejszy występ być może nie był najlepszy, ale pokazałem, że nawet przy gorszych skokach można koniec końców uzyskać dobry wynik – powiedział Simon Spiewok (Niemcy).

Dobre, piąte miejsce zajęli Polacy (862,0 pkt.), wśród których zdecydowanie najlepiej spisał się Jan Habdas – za skoki na odległość 100 i 99 metrów uzyskał łączną notę 249,3 pkt., która dałaby mu dzisiaj indywidualnie 6. miejsce.

– Na własnej skoczni skacze mi się zdecydowanie lepiej. Choć odczuwałem też w związku z tym nieco większą presję, także dlatego, że skacze się dla całego teamu. Mistrzostwa były dla mnie niezbyt udane, w konkursie indywidualnym zawaliłem zdecydowanie drugi skok, ale dzisiaj oddałem dwa skoki, które naprawdę sprawiły mi dużo przyjemności. Ale na szczęście mam jeszcze rok i na następnych mistrzostwach świata mogę się poprawić – powiedział Habdas.

W niedzielę o godz. 10:00 rozpocznie się pierwsza seria konkursu drużynowego drużyn mieszanych w skokach narciarskich. Będzie to ostatni akcent 45. FIS Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym w Zakopanem.

Wyniki wszystkich konkurencji rozgrywanych podczas FIS Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej Zakopane 2022 dostępne są na bieżąco na stronie: https://ewoxx.com/de/results/details?PAC=842888&detailid=2294

 

Oficjalnym Partnerem FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.