Słowenki mistrzyniami świata juniorek w skokach narciarskich

Słowenki mistrzyniami świata juniorek w skokach narciarskich

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 05-03-2022
Przedostatni dzień FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem rozpoczął drużynowy konkurs w skokach narciarskich kobiet. Bezapelacyjne zwycięstwo odniosły Słowenki w składzie Jerneja Repinc Zupancic, Lara Logar, Taja Bodlaj, Nika Prevc. Srebrne medale wywalczyły Japonki, a podium uzupełniły reprezentantki Niemiec. Polki ukończyły rywalizację na 8. miejscu.

Do konkursu na Średniej Krokwi przystąpiło 8 drużyn, ale od początku w walce o medale liczyły się tylko reprezentantki Austrii, Niemiec, Japonii i Słowenii. Po trzech seriach skoków różnice między dominującymi zespołami nie były duże. W czwartej rundzie kwestia złotego medalu została praktycznie rozstrzygnięta. Indywidualna mistrzyni świata sprzed dwóch dni Nika Prevc skokiem poza rozmiar skoczni (105,5 m) znokautowała rywalki i Słowenki odskoczyły drugim Japonkom o prawie 40 punktów.

W szóstej serii, po nieudanym skoku Sahry Schuller (73 metry), Austriaczki straciły szansę na medal i w grze o wicemistrzostwo świata pozostały tylko Japonki i Niemki. Kwestia mistrzostwa była przesądzona, a Słowenki z każdym skokiem powiększały przewagę, która ostatecznie wyniosła 104,5 pkt. nad Japonią i 123,5 pkt. nad Niemcami.  

– To bardzo miły moment dla każdej z nas. Świetnie walczyłyśmy z Japonkami. Wszystkie wykonałyśmy świetną pracę i jesteśmy zadowolone. Ja także jestem usatysfakcjonowana swoimi skokami. Wczoraj nie szło mi tak dobrze, więc jestem szczęśliwa, że poprawiłam swoje skoki – powiedziała Pia Lilian Kuebler.

– Dzisiaj byłam bardziej zrelaksowana i skakałam lepiej, niż w zawodach indywidualnych. Cieszyłyśmy się zawodami jako drużyna. Zdobycie tego medalu było dużo bardziej ekscytujące, niż tego w zmaganiach indywidualnych, ponieważ wszystkie reprezentacje pokazały dobre skoki. Pokazałyśmy, jak silne jesteśmy – powiedziała Nika Prevc.

W niedzielę rozegrana zostanie ostatnia konkurencja 45. FIS Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym w Zakopanem. O godz. 10:00 na Średniej Krokwi rozpocznie się pierwsza seria konkursu drużynowego drużyn mieszanych w skokach narciarskich.

Wyniki wszystkich konkurencji rozgrywanych podczas FIS Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej Zakopane 2022 dostępne są na bieżąco na stronie: https://ewoxx.com/de/results/details?PAC=842888&detailid=2294

Oficjalnym Partnerem FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.