Niemcy z mistrzostwem świata juniorów w kombinacji norweskiej mikstów

Niemcy z mistrzostwem świata juniorów w kombinacji norweskiej mikstów

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 04-03-2022
W kolejnym dniu FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem poznaliśmy medalistów w kombinacji norweskiej mikstów. Złoty medal zdobyła reprezentacja Niemiec w składzie Simon Mach, Jenny Nowak, Nathalie Armbruster i Tristan Sommerfeldt. Wicemistrzostwo świata juniorów wywalczył zespół Włoch, a brązowe medale przypadły Austrii. Reprezentacja Polski skończyła rywalizację na 8. miejscu.

Po porannym konkursie skoków na Średniej Krokwi na prowadzeniu był zespół mieszany Austrii (średnia arytmetyczna 107,0 pkt.), który o 5 punktów wyprzedzał drużynę Niemiec i 8,4 pkt. ekipę Włoch. Tuż za nimi plasowali się reprezentanci Słowenii (94,6 pkt.), dalej Finlandia (84,7 pkt.) i na 6. miejscu Polska (83,8 pkt.).

Do biegu sztafetowego, rozgrywanego w układzie  5 km - 2,5 km - 2,5 km - 5 km, Samuel Lev z Austrii wyruszył z 20 sek. przewagą nad Niemcem Simon Machem i 34 sekund nad Stefano Radovanem z Włoch, który szybko odrobił starty i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Mach z kolei prześcignął Austriaka i utrzymał Niemców na drugim miejscu. Taka kolejność utrzymywała się do ostatniej rundy, w której Tristan Sommerfeldt zdołał prześcignąć Włocha Iacopo Bortolasa, czym zapewnił Niemcom mistrzostwo świata juniorów. Warta odnotowania jest postawa reprezentantów Czech, którzy po dobrym biegu awansowali z 10. na 6. miejsce.

Jestem bardzo szczęśliwa. Byłam co prawda nieco smutna po zajęciu czwartego miejsca w konkursie indywidualnym, ale teraz cieszę się z medalu wywalczonego w drużynie. Jestem zadowolona tak ze skoków, jak i z biegów, dlatego wyjadę z Zakopanego z uśmiechem na twarzy powiedziała Jenny Nowak (Niemcy).

Jestem naprawdę zadowolona i szczęśliwa, że zdobyłam medal, szczególnie, że dokonałam tego z drużyną. Medal zespołowy jest nawet lepszy, bo zdobyty wspólnie, a cała drużyna Włoch jest bardzo zadowolona. Zaskoczył mnie mój dzisiejszy występ, szczególnie bieg, ponieważ ostatnim razem miałam pewne problemy. Muszę poprawić dużo rzeczy, jeśli chodzi o skoki, ale i tak jestem szczęśliwa – powiedziała Daniela Dejori (Włochy).

Super było wywalczyć ten medal. Nie zaczęłam zbyt dobrze swojej przygody z tą skocznią, ale dziś byłam w stanie pokazać dobry skok oraz bieg, mimo że było ciężko. Bardzo się cieszę, że mogłam zdobyć dziś medal powiedziała Lisa Hirner (Austria). 

W sobotę na Średniej Krokwi toczyć się będzie walka o drużynowe mistrzostwo świata juniorów w skokach narciarskich – o godz. 10:00 początek rywalizacji kobiet, a o godz. 18:15 start pierwszej serii mężczyzn. Poznamy także najlepszą drużynę mężczyzn w kombinacji norweskiej – o godz. 13:30 konkurs skoków, o godz. 16:00 start biegu (4 x 5 km).

Wyniki wszystkich konkurencji rozgrywanych podczas FIS Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej Zakopane 2022 dostępne są na bieżąco na stronie: https://ewoxx.com/de/results/details?PAC=842888&detailid=2294

Oficjalnym Partnerem FIS Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.