Aktualności

Sprint slalom zadebiutował na Wielkiej Krokwi

AUTOR: Alicja Kosman DNIA: 25-01-2016
Tuż po ceremonii wręczenia nagród konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich na zeskoku Wielkiej Krokwi zaprezentowano innowacyjną formułę rozgrywania zawodów w narciarstwie alpejskim - sprint slalom. Ta konkurencja ma zostać zorganizowana pod Tatrami podczas przyszłorocznego Pucharu Europy.
Austriacko-słoweńskie podium w Zakopanem

AUTOR: Danuta Rękawica DNIA: 24-01-2016
Indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem padł łupem Austriaków. Wygrał Stefan Kraft przed Michaelem Hayboeckiem. Podium uzupełnił lider Pucharu Świata Słoweniec Peter Prevc. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, był ósmy. Niedzielnym zmaganiom na Wielkiej Krokwi przyglądał się Prezydent RP, Andrzej Duda, który po konkursie wziął udział w dekoracji najlepszych.
Udany konkurs Polaków, Norwegowie najlepsi

AUTOR: Danuta Rękawica DNIA: 23-01-2016
W Zakopanem zakończył się drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wielka Krokiew okazała się szczęśliwa dla reprezentantów Norwegii, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce wywalczyli Austriacy, natomiast brązowe medale padły łupem biało-czerwonych. Polska drużyna drugi raz w historii uplasowała się w najlepszej trójce konkursów rozgrywanych w Zakopanem – trzy lata temu uległa jedynie Słoweńcom.
Polacy zdominowali piątkowe skoki w Zakopanem

AUTOR: Danuta Rękawica DNIA: 22-01-2016
To był bardzo udany dzień dla polskich skoczków startujących w zawodach FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Piątek był dniem treningu oraz kwalifikacji, w których rządzili reprezentanci Polski. Kwalifikacje wygrał Kamil Stoch, a tuż za nim zameldował się Stefan Hula. Jednak bohaterem dnia był najmłodszy w polskiej ekipie Andrzej Stękała, który plasował się w ścisłej czołówce treningu i kwalifikacji.
Dwunastu Biało-Czerwonych w składzie na Zakopane

AUTOR: Alicja Kosman DNIA: 19-01-2016
Trener Kadry A Łukasz Kruczek wybrał skład reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem (22-24 stycznia). W piątkowych kwalifikacjach rozgrywanych na Wielkiej Krokwi (HS-134) o awans do niedzielnego konkursu indywidualnego powalczy aż dwunastu naszych skoczków. Czterech najlepszych z nich zobaczymy w sobotnich zawodach drużynowych.
Ostatnia prosta przed Pucharem Świata w Zakopanem

AUTOR: Danuta Rękawica DNIA: 17-01-2016
To już końcówka przygotowań do zawodów FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich – Zakopane 2016. Jedynie niewielkie prace techniczne i porządkowe pozostały przed tym, jak do stolicy polskich Tatr zjadą kibice z całej Polski i nie tylko. Wielka Krokiew w ten weekend przechodziła ostatni test, a już niebawem będą się pod nią lokować pierwsze ekipy telewizyjne. Całe wydarzenie rozpocznie się już w najbliższy piątek. To właśnie wtedy na Wielkiej Krokwi odbędzie się pierwszy oficjalny trening oraz kwalifikacje do niedzielnych zawodów indywidualnych.
Daniel Huber triumfuje w Zakopanem, Jakub Kot tuż za podium

AUTOR: Alicja Kosman DNIA: 17-01-2016
Drugiego dnia zawodów FIS Cup w Zakopanem znów najlepszym z Polaków okazał się Jakub Kot. Tym razem skoczek z klubu AZS Zakopane uplasował się jeszcze wyżej - na czwartym miejscu, po skokach na odległość 129,5 i 129 metrów. Konkurs wygrał starszy brat wczorajszego triumfatora - Daniel Huber (136 i 134 metry). Austriak wypracowałby dużą przewagę nad rywalami, gdyby nie problemy z lądowaniem przy obu skokach. Ostatecznie swojego rodaka Ulricha Wohlgenannta (131 i 130,5 metra) wyprzedził o zaledwie 0,3 punktu. Na trzeciej pozycji uplasował się Słoweniec Jure Sinkovec (129,5 i 131,5 metra).
Zawodnicy oceniają sobotni konkurs FIS Cup

AUTOR: Alicja Kosman DNIA: 16-01-2016
Na podium międzynarodowych zawodów FIS Cup w Zakopanem w sobotę, 16 stycznia znaleźli się trzej Austriacy – wygrał Stefan Huber przed Thomasem Diethartem i Ulrichem Wohlgenanntem, którzy po konkursie podsumowali swój start. O ocenę poprosiliśmy też Adama Rudę (8. miejsce).
FIS Cup w Zakopanem wygrywa Stefan Huber, Jakub Kot piąty!

AUTOR: PZN DNIA: 16-01-2016
Stefan Huber zwyciężył w sobotnich zawodach FIS Cup na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Austriak o ponad 13 punktów wyprzedził swojego rodaka Thomasa Dietharta. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Austriaków Ulrich Wohlgenannt. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Jakub Kot, który ukończył zawody na piątym miejscu.
Jak co roku w Zakopanem!

AUTOR: Danuta Rękawica DNIA: 15-01-2016
Wielkimi krokami zbliża się najbardziej wyczekiwane wydarzenie w polskich Tatrach – FIS Puchar Świata w skokach narciarskich – Zakopane 2016. Do zimowej stolicy Polski zjadą po raz kolejny tysiące kibiców, którzy na Wielkiej Kroki dopingować będą zawodników z całego świata. Lista zawodników na tegoroczne zawody zawiera składy drużyn z 12 krajów.