Aktualności

Nabór wolontariuszy na PŚ 2018

Nabór wolontariuszy na PŚ 2018

AUTOR: Agnieszka Baczkowska DNIA: 25-09-2017
Tatrzański Związek Narciarski w Zakopanem, organizator zawodów Pucharu Świata, ogłasza nabór osób chętnych do pełnienia funkcji wolontariusza podczas ww. zawodów.
Termin zawodów PŚ 2018

Termin zawodów PŚ 2018

AUTOR: Agnieszka Baczkowska DNIA: 27-06-2017
Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem rozegrane zostaną w dniach 27-28 stycznia 2018 roku.
Triumf Stocha po niesamowitej pogoni

Triumf Stocha po niesamowitej pogoni

AUTOR: Danuta Rękawica DNIA: 22-01-2017
Kolejna edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem dobiegła końca. Po pierwszej serii konkursowej wydawało się, że szanse na triumf Polaka w dzisiejszych zawodach są mało realne – najlepszy z kadry Horngachera Kamil Stoch plasował się dopiero na szóstej pozycji. Jednak druga seria skoków na Wielkiej Krokwi przyniosła zakopiańskiej publiczności niesamowite emocje i eksplozję radości. Wspaniały drugi skok zapewnił triumf liderowi naszej reprezentacji. To czwarte z rzędu i 20. w karierze zwycięstwo Stocha w Pucharze Świata. Pozostałe miejsca na podium zajęli Niemcy – drugi był Andreas Wellinger, za nim znalazł się Richard Freitag.
Biało-czerwoni na podium, Niemcy najlepsi

Biało-czerwoni na podium, Niemcy najlepsi

AUTOR: Danuta Rękawica DNIA: 21-01-2017
Sobota była dniem zawodów drużynowych w Pucharze Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Do walki stanęło 11 drużyn. Faworytami konkursu na Wielkiej Krokwi byli reprezentanci Polski, którzy do zmagań przystępowali jako liderzy Pucharu Narodów. Polska kadra w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Kamil Stoch uplasowała się ostatecznie na drugim miejscu. Wygrali Niemcy, którzy wyprzedzili biało-czerwonych o 5,1 punktu. Na ostatnim stopniu podium stanęli reprezentanci Słowenii.
Kwalifikacje: Triumf Niemca, Kubacki najwyżej z Polaków

Kwalifikacje: Triumf Niemca, Kubacki najwyżej z Polaków

AUTOR: Danuta Rękawica DNIA: 20-01-2017
W piątek, 20 stycznia, rozpoczęła się rywalizacja w zakopiańskich zawodach z cyklu Pucharu Świata. Na ten konkurs polscy kibice skoków narciarskich czekali od dłuższego czasu. W stawce 69 zawodników z 18 krajów znalazło się 6 Polaków. Trzech z nich wystartowało po kwalifikację do niedzielnego konkursu indywidualnego. Kolejnych trzech, ze względu na miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej, rundę eliminacyjną mogło potraktować jako kolejną serię treningową. Zwycięzcą kwalifikacji okazał się Niemiec – Stephan Leyhe.
Uwaga! Konkurs dla fotografów akredytowanych na zawody PŚ

Uwaga! Konkurs dla fotografów akredytowanych na zawody PŚ

AUTOR: Danuta Rękawica DNIA: 20-01-2017
Szanowni fotoreporterzy, niebawem rozpoczną się zmagania w FIS Pucharze Świata w skokach narciarskich Zakopane 2017. Walka na Wielkiej Krokwi w stolicy polskich Tatr to okazja do uchwycenia ciekawych ujęć, a praca w czasie zawodów skoków narciarskich to z pewnością dobra okazja do sprawdzenia się. Dlatego zapraszamy do udziału w konkursie fotografii reporterskiej poświęconej skokom narciarskim Think Tank.
Pierwszy taki turniej w historii

Pierwszy taki turniej w historii

AUTOR: Danuta Rękawica DNIA: 18-01-2017
Takiego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem jeszcze nie było. Podczas rywalizacji na Wielkiej Krokwi polscy skoczkowie zawsze są szczególnie wspierani przez kibiców, ale w tym roku sytuacja jest wyjątkowa. Jeszcze nigdy Polacy nie byli tak powszechnie uważani za faworytów, zarówno konkursu drużynowego, jak i indywidualnego. Podopieczni Stefana Horngachera, z Kamilem Stochem na czele, spisuje się w tym sezonie wyśmienicie.
Wielkie święto na Wielkiej Krokwi już niebawem

Wielkie święto na Wielkiej Krokwi już niebawem

AUTOR: Danuta Rękawica DNIA: 12-01-2017
Pod koniec przyszłego tygodnia oczy całej sportowej Polski skierowane będą na Zakopane. 21 i 22 stycznia na Wielkiej Krokwi rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dokonała postawa polskich skoczków narciarskich w obecnym sezonie spowodowała, że tegoroczne konkursy w stolicy polskich Tatr cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, a na miejscu obejrzy je komplet widzów.
Promocja już tylko do końca listopada

Promocja już tylko do końca listopada

AUTOR: Agnieszka Baczkowska DNIA: 24-11-2016
Tatrzański Związek Narciarski otworzył w tym roku własny sklep internetowy, gdzie nabyć można bilety na zawody Pucharu Świata w Zakopanem.
Ruszył oficjalny sklep internetowy TZN

Ruszył oficjalny sklep internetowy TZN

AUTOR: Agnieszka Baczkowska DNIA: 21-11-2016
Już za tydzień na skoczni Ruka w Kuusamo (FIN) skoczkowie narciarscy powrócą do pucharowej rywalizacji. Tymczasem pełną parą idą również przygotowania do styczniowych konkursów Pucharu Świata w Zakopanem.

Archiwum aktualności

Skocznia narciarska Malinka - Live

Dzięki zainstalowanej kamerze On-line możesz sprawdzić co się dzieje teraz na skoczni.


Otwórz podgląd On-line