Aktualności

Finał Fortuna Pucharu Świata Deluxe Ski Jump na Wielkiej Krokwi

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 28-01-2020
Po dwóch miesiącach rywalizacji odbywającej się w 8 polskich miastach Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump doczekał się finału. Na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem siedmiu zawodników stanęło w szranki o zwycięstwo i nagrodę główną – wyjazd na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich do Planicy. Podczas emocjonującego finału, na oczach ponad 10-tysięcznej publiczności, najlepiej spisał się Kielczanin Łukasz „Lukas” Uramowski. We wszystkich rozgrywkach eliminacyjnych współorganizowanego przez Polski Związek Narciarski Fortuna Pucharu Świata Deluxe Ski Jump wzięło udział ponad 3 000 osób. Turniej odbywał się pod patronatem TVP Sport.
POLSKA NIEDZIELA W ZAKOPANEM

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 26-01-2020
Niesamowite emocje zafundowali kibicom skoczkowie w niedzielnym konkursie indywidualnym FIS Pucharu Świata w Zakopanem. Rywalizację na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza zdominowali Polacy. Zwyciężył Kamil Stoch, który o 5,1 punktu wyprzedził Austriaka Stefana Krafta i trzeciego dzisiaj Dawida Kubackiego. Dobre, ósme miejsce zajął Piotr Żyła.
KONKURS DRUŻYNOWY DLA NIEMCÓW. SATO Z REKORDEM SKOCZNI

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 25-01-2020
W sobotnim konkursie drużynowym FIS Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem bezapelacyjne zwycięstwo odniosła reprezentacja Niemiec. Zespół prowadzony przez byłego trenera biało-czerwonych Stefana Horngachera zdobył równo 40 punktów więcej niż druga Norwegia. Na najniższym stopniu podium stanęli Słoweńcy. Polacy zajęli piąte miejsce.
DAWID KUBACKI NA FALI

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 24-01-2020
W kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem bezkonkurencyjny okazał się Dawid Kubacki. Lider polskiej kadry nie zwalnia tempa i pewnie zmierza do dziewiątego z rzędu podium w konkursach Pucharu Świata. Drugi dzisiaj Japończyk Ryoyu Kobayashi stracił do Polaka aż 6,9 punktu, a trzeci Stefan Kraft z Austrii – 8 oczek. Bardzo dobrze spisał się Kamil Stoch, który uzyskał piąty wynik kwalifikacji.
SKOCZKOWIE NARCIARSCY WYSTĄPILI... W TEATRZE

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 23-01-2020
Konferencja prasowa z reprezentacją Polski w skokach narciarskich w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem zainaugurowała tegoroczną edycję FIS Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli najlepsi polscy zawodnicy – Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła, trenerzy kardy A Michal Doležal i Grzegorz Sobczyk oraz prezes PZN Apoloniusz Tajner i dyrektor-koordynator skoków narciarskich i kombinacji norweskiej PZN Adam Małysz.
Ruszył proces akredytacyjny na Puchar Świata Zakopane 2020

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 12-12-2019
Zapraszamy przedstawicieli mediów do składania wniosków akredytacyjnych na zawody FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich, które rozegrane zostaną od 24 do 26 stycznia 2020 r. na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Zgłoszenia akredytacyjne przyjmowane będą do 15 stycznia 2020 r. wyłącznie poprzez oficjalną stronę internetową: www.worldcup-zakopane.pl
STOCH PRZED KUBACKIM W ZAKOPANEM. YUKIYA SATO Z NOWYM REKORDEM

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 18-08-2019
Fantastyczne widowisko oglądali kibice w niedzielnym konkursie indywidualnym FIS Grand Prix w Zakopanem. Rywalizację na Wielkiej Krokwi zdominowali Polacy – zwyciężył Kamil Stoch, który zaledwie o 0,7 punktu wyprzedził Dawida Kubackiego. Trzeci był nowy rekordzista skoczni – Japończyk Yukiya Sato. Biało-czerwoni objęli też prowadzenie w Pucharze Narodów. XI edycję Pucharu Solidarności wygrał skaczący równo i daleko przez cały weekend Kubacki.
JAPOŃCZYCY ZDOBYLI ZAKOPANE

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 17-08-2019
Reprezentacja Japonii zwyciężyła w konkursie drużynowym FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem. Po fantastycznej pogoni w serii finałowej na drugim miejscu uplasowali się Polacy, a podium uzupełnili Norwegowie. W klasyfikacji Pucharu Narodów prowadzą Słoweńcy przed Japończykami i biało-czerwonym. Różnice są jednak minimalne – czwarta reprezentacja Niemiec traci do liderów zaledwie 16 punktów i po jutrzejszym konkursie indywidualnym na Wielkiej Krokwi kolejność na podium może być zupełnie inna.
W kwalifikacjach Peier o włos przed Kubackim. Wszyscy Polacy w konkursie.

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 16-08-2019
63 zawodników z 16 krajów wystąpiło w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi najlepszy okazał się Szwajcar Killian Peier, który za skok na odległość 136 metrów uzyskał 134,5 punktu. Tuż za nim, z notą niższą zaledwie o 0,1 punktu, uplasował się najlepszy z Polaków Dawid Kubacki, który okazał się najlepszy także w dwóch dzisiejszych seriach treningowych.
Polacy w najsilniejszym składzie w Zakopanem

Podczas konferencji prasowej w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem trener główny polskiej reprezentacji w skokach narciarskich Michał Doležal potwierdził, że konkursach FIS Grand Prix na Wielkiej Krokwi chce powalczyć o całą pulę. W zawodach wystartują wszyscy zawodnicy kadry A - Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jakub Wolny i Piotr Żyła. Skład biało-czerwonych uzupełni będący ostatnio w dobrej formie Aleksander Zniszczoł z kadry B.