Aktualności

GRANERUD NAJLEPSZY NA WIELKIEJ KROKWI

GRANERUD NAJLEPSZY NA WIELKIEJ KROKWI

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 14-02-2021
Halvor Egner Granerud zwyciężył w niedzielnym konkursie FIS Pucharu Świata w Zakopanem. Rewelacyjny Norweg o 2,9 punktu wyprzedził Słoweńca Anze Laniska, który podczas styczniowego konkursu na skoczni im. Stanisława Marusarza także był drugi. Trzeci był rodak Graneruda Robert Johansson, który skokiem na odległość 142 metrów awansował w drugiej serii o 17 miejsc! Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki był szósty.
RYOYU KOBAYASHI WYGRAŁ W ZAKOPANEM. PIERWSZE PODIUM STĘKAŁY

RYOYU KOBAYASHI WYGRAŁ W ZAKOPANEM. PIERWSZE PODIUM STĘKAŁY

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 13-02-2021
Ryoyu Kobayashi wygrał sobotni konkurs FIS Pucharu Świata rozgrywany na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Japończyk zaledwie o 0,3 punktu wyprzedził Andrzeja Stękałę, dla którego to pierwsze podium w karierze. Trzecie miejsce zajął zwycięzca styczniowego konkursu w stolicy polskich Tatr – Norweg Marius Lindvik.
WYPOWIEDZI POLAKÓW PO KWALIFIKACJACH

WYPOWIEDZI POLAKÓW PO KWALIFIKACJACH

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 12-02-2021
11 biało-czerwonych wystartowało w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego FIS Pucharu Świata w Zakopanem. Wszyscy Polacy awansowali do konkursu.
JOHANSSON NAJLEPSZY W KWALIFIKACJACH

JOHANSSON NAJLEPSZY W KWALIFIKACJACH

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 12-02-2021
Robert Johansson wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Norweg oddał najdłuższy skok eliminacyjny – 137 metrów, za który dostał notę 134,0 i o 6,4 punktu wyprzedził swojego krajana Halvora Egnera Graneruda. Trzeci był Austriak Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków Andrzej Stękała zajął piąte miejsce. W czołowej dziesiątce uplasowało się jeszcze trzech biało-czerwonych – szósty był Kamil Stoch, siódmy Klemens Murańka, a dziesiąty Piotr Żyła.
W piątek rywalizacja w Zakopanem zacznie się wcześniej

W piątek rywalizacja w Zakopanem zacznie się wcześniej

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 06-02-2021
Uległy zmianie godziny rozpoczęcia oficjalnego treningu oraz kwalifikacji do konkursów FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem w piątek 12 lutego 2021 r. Rywalizacja na Wielkiej Krokwi zostanie przyspieszona - oficjalny trening zacznie się o 13.30, a seria kwalifikacyjna o godz. 16.00. Godziny rozpoczęcia konkursów w sobotę i niedzielę pozostają bez zmian.
Akredytacja na dodatkowe konkursy FIS Pucharu Świata w Zakopanem

Akredytacja na dodatkowe konkursy FIS Pucharu Świata w Zakopanem

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 22-01-2021
Biuro prasowe dodatkowych konkursów FIS ​Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbędą się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w dniach 12-14 lutego 2021 r., rozpoczęło przyjmowanie wniosków akredytacyjnych na zawody. Akredytacja dziennikarzy odbywać się będzie wyłącznie poprzez stronę internetową: www.worldcup-zakopane.pl. Formularz akredytacyjny oraz regulamin przyznawania akredytacji dziennikarskich i pracy biura prasowego znajdują się w zakładce MEDIA.
MARIUS LINDVIK NAJLEPSZY W ZAKOPANEM

MARIUS LINDVIK NAJLEPSZY W ZAKOPANEM

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 17-01-2021
Stojący na niezwykle wysokim poziomie sportowym konkurs indywidualny FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem wygrał Norweg Marius Lindvik, który o 2,3 punktu wyprzedził Słoweńca Anze Laniska. Trzeci był doświadczony Norweg Robert Johansson. Cała trójka w rundzie finałowej skoczyła ponad 140 metrów, a 145,5 metra uzyskane przez Lindvika to drugi najdłuższy skok w historii oddany na Wielkiej Krokwi, zaledwie 1,5 krótszy od rekordu Japończyka Yukiyi Sato. Na piątym miejscu uplasował się najlepszy z Polaków Andrzej Stękała
AUSTRIACY TRIUMFUJĄ NA WIELKIEJ KROKWI

AUSTRIACY TRIUMFUJĄ NA WIELKIEJ KROKWI

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 16-01-2021
Konkurs drużynowy FIS Pucharu Świata w Zakopanem wygrali Austriacy. Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Philipp Aschenwald i Daniel Huber przez cały konkurs gonili Polaków, by ostatecznie wyprzedzić ich na dwa skoki przed końcem rywalizacji. Na trzecim stopniu podium stanęli Norwegowie.
YUKIYA SATO ZWYCIĘZCĄ KWALIFIKACJI

YUKIYA SATO ZWYCIĘZCĄ KWALIFIKACJI

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 15-01-2021
Kwalifikacje do konkursu indywidualnego wygrał rekordzista Wielkiej Krokwi w Zakopanem Yukiya Sato, który za skok na odległość 133 metrów uzyskał notę 139,8 punktu. Filigranowy Japończyk był dzisiaj najlepszy także w dwóch seriach treningowych i wyrasta na jednego z faworytów do triumfu w niedzielnym konkursie. Drugi Markus Eisenbichler stracił do zwycięzcy 2,8 punktu, a tuż za nim uplasowała się najlepszy dzisiaj z Polaków Andrzej Stękała (135,8 pkt).
Ruszył proces akredytacyjny na FIS Puchar Świata Zakopane 2021

Ruszył proces akredytacyjny na FIS Puchar Świata Zakopane 2021

AUTOR: Sławomir Rykowski DNIA: 11-12-2020
Biuro prasowe FIS ​Pucharu Świata w skokach narciarskich Zakopane 2021 rozpoczęło przyjmowanie wniosków akredytacyjnych na zawody, które odbędą się na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem w dniach 15-17 stycznia 2021 r.

Archiwum aktualności

Skocznia narciarska Malinka - Live

Dzięki zainstalowanej kamerze On-line możesz sprawdzić co się dzieje teraz na skoczni.


Otwórz podgląd On-line